Kolejny film o Programie Przeglądającym na YouTube

Marta Szawara wykonała 9-minutowy film zawierający kolejne funkcje obsługi Programu Przeglądającego systemu SZARP. Film przestawia średniozaawansowane operacje takie jak najczęściej używane opcje, własne zestawy definiowalne, widoki oraz komentarze.

Można go obejrzeć w serwisie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=NKdkN01Ig60.

Aktualizacja filmu o Programie Przeglądającym na YouTube

Marta Szawara zrealizowała aktualizację filmu ilustrującego podstawy obsługi Programu Przeglądającego systemu SZARP. Film omawia najważniejsze dostępne operacje – uruchamianie programu, wybór wykresu i rodzaju średnich, nawigację po wykresach, korzystanie z pomocy.

Jest on dostępny w serwisie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=kdNZSWAP3zQ.

SZARP w komórce

Marta Szawara zrealizowała kolejny film, tym razem przedstawiający możliwości wyświetlania tablic synoptycznych na urządzeniach przenośnych.

Wykorzystano w nim technologię ISL w połączeniu z opartym na licencji GPL systemie SZARP. Przeglądarka Opera pozwala na podgląd synoptyk SVG z parametrami technologicznymi z rozdzielczością 10 sekund. Na filmie pokazana jest tylko część możliwości, jakie daje duet ISL+SZARP.

Próbki 10-sekundowe w oprogramowaniu SZARP

Najnowsza niestabilna wersja oprogramowania SZARP zawiera możliwość zapisywania do bazy i analizowania danych z rozdzielczością do 10 sekund na próbkę. Więcej informacji o nowej funkcjonalności można znaleźć na stronie oprogramowania SZARP. Po zakończeniu testów próbki 10-sekundowe znajdą się w wersji stabilnej SZARP i będą sukcesywnie udostępnianie klientom z podpisaną umową konserwacyjną.

10s_probes

Zaszufladkowano do kategorii SZARP

SZARP 3.1.214

Wydana została wersja 3.1.214 oprogramowania SZARP. Najważniejsze zmiany dotyczą programu raporter3, gdzie modyfikacji uległ sposób dostępu do raportów definiowanych samodzielnie przez użytkowników. Nie jest już konieczne odczytywanie wzorca raportu za każdym razem z dysku (choć opcja ta pozostała – jako import i eksport), ale wszystkie definiowane przez użytkownika wzorce raportów dostępne są bezpośrednio z menu Wzorce. Takie zachowanie jest bardzie zgodne ze sposobem pracy z definiowanymi przez użytkownika zestawami wykresów w programie przeglądającym – draw3.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii SZARP

Prognoza temperatury w oprogramowaniu SZARP

Podmioty mające podpisaną umowę konserwacyjną z firmą Newterm mogą w ramach umowy bezpłatnie korzystać z danych na temat prognozowanej temperatury zewnętrznej. Informacje o trzydniowej prognozie minimalnej i maksymalnej temperatury są dostępne w systemie SZARP klientów razem z innymi danymi technologicznymi. Dostawcą prognozy jest serwis meteoprog.pl.

Zaszufladkowano do kategorii SZARP

SZARP w listopadowym raporcie APA

Listopadowy numer APA Automatyka Podzespoły Aplikacje zawiera raport o oprogramowaniu przemysłowym, w tym systemach SCADA/HMI. W zestawieniu wybranych systemów typu SCADA/HMI ujęte jest też oprogramowanie SZARP.

Informacje o systemie SZARP zawarte są w tabeli na stronie 48 raportu, na stronie 49 znajduje się zrzut ekranu z przeglądarki z wizualizacją ciepłowni w technologii SVG/ISL, dostępnej jako jeden z modułów oprogramowania SZARP.

Zaszufladkowano do kategorii SZARP

Minimalna instalka Cygwin X.Org

Do łączenia się do serwerów SZARP z terminali z Windows w sieci lokalnej używane są emulatory X-terminala. Najczęściej wykorzystywany jest darmowy serwer X.Org z pakietu Cygwin. Przygotowany przez firmę Newterm plik xorg-setup.exe dostępny do pobrania ze strony projektu SZARP zawiera graficzny instalator pozwalający na podanie adresu IP serwera SZARP. Instalator zawiera tylko niezbędne pliki, dzięki czemu jego rozmiar wynosi tylko 6 MB.

Jest to oprogramowanie darmowe, oczywiście może być używane także do innych celów, niekoniecznie związanych z SZARP’em.

Zaszufladkowano do kategorii SZARP

Nowa wersja oprogramowania SZARP – 3.1.

SZARP to darmowe oprogramowanie SCADA specjalizowane do zastosowań w ciepłownictwie. Firma Newterm uczestniczy w rozwoju oprogramowania i oferuje jego instalację i konfigurację.

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania – 3.1. Wraz z nią prezentujemy nową stronę – http://www.szarp.org. Strona, dostępna w języku polskim i angielskim, zawiera nowości na temat oprogramowania, umożliwia jego pobranie i dostęp do dokumentacji.

Zaszufladkowano do kategorii SZARP