Kolejny film o Programie Przeglądającym na YouTube

Marta Szawara wykonała 9-minutowy film zawierający kolejne funkcje obsługi Programu Przeglądającego systemu SZARP. Film przestawia średniozaawansowane operacje takie jak najczęściej używane opcje, własne zestawy definiowalne, widoki oraz komentarze.

Można go obejrzeć w serwisie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=NKdkN01Ig60.

Aktualizacja filmu o Programie Przeglądającym na YouTube

Marta Szawara zrealizowała aktualizację filmu ilustrującego podstawy obsługi Programu Przeglądającego systemu SZARP. Film omawia najważniejsze dostępne operacje – uruchamianie programu, wybór wykresu i rodzaju średnich, nawigację po wykresach, korzystanie z pomocy.

Jest on dostępny w serwisie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=kdNZSWAP3zQ.

ParamsViz i pipes+sieci – nowe narzędzia edukacyjne

W zakładce Programy pojawiły się dwa nowe narzędzia edukacyjno-wspomagające. Pierwsze to skrypt ParamsViz (napisany w języku Python) służący do wizualizacji struktury ciepłowni na podstawie konfiguracji Szarpa (plik config/params.xml) – generuje on graf powiązań między poszczególnymi elementami systemu (m.in w formatach SVG i PDF). W skład drugiego natomiast wchodzą programy: pipes oraz sieci.
Ten pierwszy jest prostym edytorem struktury sieci ciepłowniczej, a drugi to program (autorstwa prof. Andrzeja Szlęka) wyliczający przepływy w sieci utworzonej za pomocą pipes.

Nowy produkt: Z-RMT

Z przyjemnością prezentujemy najnowszy produkt Newtermu, jakim jest sterownik Z-RMT. Jest to odpowiednik sterownika Z-Elektronik (obsługa tych samych urządzeń HMI, obudowa o identycznych rozmiarach i otworowaniu śrub montażowych) o znacznie większych możliwościach.

Czytaj dalej

SZARP w komórce

Marta Szawara zrealizowała kolejny film, tym razem przedstawiający możliwości wyświetlania tablic synoptycznych na urządzeniach przenośnych.

Wykorzystano w nim technologię ISL w połączeniu z opartym na licencji GPL systemie SZARP. Przeglądarka Opera pozwala na podgląd synoptyk SVG z parametrami technologicznymi z rozdzielczością 10 sekund. Na filmie pokazana jest tylko część możliwości, jakie daje duet ISL+SZARP.