Targi pracy dla elektroników i informatyków na Politechnice Warszawskiej

W najbliższy poniedziałek 28 lutego na Wydziale Informatyki i Elektroniki Politechniki Warszawskiej odbędą się VII Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków. Zapraszamy studentów do naszego stoiska numer 61 oraz na prezentację firmy w ramach seminarium targowego o godzinie 14:30. Zaprezentujemy nasze rozwiązania w zakresie systemów SCADA, oprogramowania sterowników PLC oraz projektowania układów elektronicznych, będziemy zachęcać do podjęcia ciekawej pracy w naszej firmie.

Zapraszamy na XIV Forum Ciepłowników Polskich

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska na XIV Forum Ciepłowników Polskich, które odbędzie się w dniach 12 – 15 września w Międzyzdrojach. Na wspólnym stoisku firm Newterm i Praterm będzie można uzyskać więcej informacji na temat recyrkulacji fałszywego powietrza. Program forum i więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.fcp.org.pl/XIV_FCP.html.

Relacja filmowa z seminarium Izby Gospodarczej Ciepłownictwa Polskiego

Telewizja Legionowo http://www.miejscowa.pl/LTV_-_TELEWIZJA_LEGIONOWO/ funkcjonująca w ramach lokalnego legionowskiego portalu internetowego, zamieściła sprawozdanie z seminarium oddziału regionalnego Izby Gospodarczej Ciepłownictwa Polskiego, które odbyło się pod koniec lutego bieżącego roku w Zegrzu. Współgospodarzem seminarium było Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legionowie.

Czytaj dalej

Zapraszamy na Seminarium Regionalne Izby Gospodarczej Ciepłownictwa Polskiego

Izba Gospodarcza Ciepłownictwa Polskiego oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legionowie zapraszają za Seminarium Regionalne oraz Zgromadzenie Oddziału Regionalnego Północno-Wschodniego. W ramach Seminarium planowane jest wystąpienie Ocena funkcjonowania instalacji recyrkulacji powietrza podmuchowego kotłów rusztowych, prowadzone przez prof. dr. hab. Andrzeja Szlęka z Politechniki Śląskiej oraz Lucjana Przykorskiego, właściciela firmy Newterm.

Seminarium odbędzie się w dniach 24 i 25 lutego 2010 roku w Hotelu 500 w Zegrzu. Więcej informacji oraz dokładny plan Seminarium dostępne są w ogłoszeniu na stronie Izby Gospodarczej Ciepłownictwa Polskiego.

Wentylatory fałszywego powietrza na XIII Forum Ciepłowników Polskich

W czasie XIII Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach odbywającego się w dniach 13 – 16 września 2009, na wspólnym stanowisku firm Newterm i Automatyzacja Ciepłownictwa Praterm można uzyskać informacje na temat efektów stosowania wentylatorów fałszywego powietrza. Zobacz też opis rozwiązania na naszych stronach.

Na stoisku dostępna jest też płyta CD z oprogramowaniem SZARP. Jest to płyta typu LiveCD (do przetestowania oprogramowania bez instalacji na dysku).

Modernizacja kotłów rusztowych w aspekcie krajowych i unijnych uwarunkowań prawnych

Zapraszamy na X konferencję naukowo-techniczną Modernizacja kotłów rusztowych w aspekcie krajowych i unijnych uwarunkowań prawnych, która odbędzie się w dniach 28-30 października w Szczyrku – na wspólne stoisko Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej oraz firm Automatyzacja Ciepłownictwa Praterm i Newterm.

Więcej o konferencji można dowiedzieć się na stronach Instytutu Maszyn i Urządzeń Energetycznych Zakład Kotłów i Wytwornic Par Politechniki Śląskiej.