Nowy produkt: Z-RMT

Z przyjemnością prezentujemy najnowszy produkt Newtermu, jakim jest sterownik Z-RMT. Jest to odpowiednik sterownika Z-Elektronik (obsługa tych samych urządzeń HMI, obudowa o identycznych rozmiarach i otworowaniu śrub montażowych) o znacznie większych możliwościach.

Z-RMT ma budowę modułową, wydzielona jest jednostka sterująca oparta na jednopłytkowym komputerze formatu pico-ITX lub podobnym, modułach I/O oraz elementach towarzyszących. Zasadniczą różnicą w stosunku do sterownika Z-Elektronik jest to, że wszystkie istotne elementy są szeroko dostępne, ewentualna naprawa sprowadza się do wymiany uszkodzonego modułu na nowy, który można kupić w publicznej sieci sprzedaży. Z-RMT zachowuje kompatybilność z Z-Elektronikami – program na Z-Elektronika po po zmianie niespełna 10-ciu linijek kodu i skompilowaniu w specjalnie przygotowanym przez Newterm środowisku, nadaje się do wgrania do Z-RMT. Obsługa wyświetlaczy i manipulatorów jest identyczna.
Zachowując wsteczną kompatybilność, Z-RMT oferuje szereg nowych funkcji, nieobecnych w Z-Elektroniku:

  • wewnętrzny bufor – możliwość rejestracji danych celem późniejszego wgrania do systemu SZARP
  • złącze Ethernet – szybsza transmisja danych i możliwość podłączenia do popularnego switcha, zamiast do terminala wieloportowego RS232/RS485
  • zdecydowanie większa moc obliczeniowa i pamięć – możliwość uruchamiania dużo bardziej skomplikowanych programów
  • zasilanie 230VAC – brak konieczności instalacji dodatkowego transformatora 230/24VAC
  • możliwość bezpośredniego podłączenia peryferii wyposażonych w interfejs USB
  • (opcja) możliwość podłączenia monitora i pracy programu w systemie knlib.

20130831_INFO_02

←Wstecz