Aby zaprogramować parametry stałe należy wysłać do sterownika następujące polecenie (w przypadku platformy 3000 lub nowszej można pominąć początkowy znak [0x11]):
[0x11][0x02]C<?>SUMA_KONTROLNA{-LISTA_PARAMETRÓW-}[0x03]gdzie:
<?> - Numer urządzenia (1..9).
SUMA_KONTROLNA - Szesnastobitowa suma kontrolna wszystkich znaków ASCII począwszy od drugiego znaku z {-LISTA_PARAMETRÓW-} (czyli z pominięciem pierwszego przecinka), a na znaku [0x03] (ETX) włącznie skończywszy; suma jest liczona w sposób identyczny, jak przy odczycie raportu ze sterownika (patrz Sekcja 5.1).
{-LISTA_PARAMETRÓW-} - lista parametrów stałych do zaprogramowania w formacie:
,<nr>,<val>gdzie:
<nr> - numer parametru stałego do zaprogramowania
<val> - wartość parametru stałego do zaprogramowania
Nie jest konieczne podawanie wszystkich dostępnych parametrów stałych - wartości tych parametrów, których nie będzie w poleceniu pozostaną nie zmienione. Jeśli w poleceniu wystąpi numer parametru, który nie występuje w aktualnym programie technologicznym zawartym w sterowniku - to ten parametr (i tylko ten) zostanie zignorowany. Parametr zostanie również zignorowany, jeśli jego wartość nie będzie zawierać się pomiędzy minimalną a maksymalną wartością przewidzianą dla tego parametru w programie technologicznym.
Sterownik po odebraniu polecenia oraz pozytywnym zweryfikowaniu sumy kontrolnej wysyła następujący ciąg znaków:
[0x0D]OK[0x0D]Jeżeli suma kontrolna będzie nieprawidłowa - sterownik nie wysyła nic. Należy zauważyć, że potwierdzenie dotyczy jedynie poprawności sumy kontrolnej (a więc poprawności transmisji), a nie poprawności kodów parametrów lub ich wartości (czyli poprawności polecenia).
Protokół ten jest protokołem typu <-ASCII_D-> (zobacz Rozdział 16).
Przykład:
[0x11][0x02]C11034,19,444,20,333,22,-333[0x03]
Poprzedni | Spis treści | Następny |
Odczyt zaprogramowanych wartości parametrów stałych i paczek czasowych (tylko platforma 2315 i nowsze) | Początek rozdziału | Programowanie paczek czasowych (tylko platforma 2315 i nowsze) |