Podczas modyfikowania plików biblioteki należy pamiętać o następujących zasadach:
Przed dokonaniem zmiany należy poinformować wszystkie osoby pracujące z drzewem programy o chęci jej dokonania. Po zakończeniu modyfikowania biblioteki i przesłaniu do repozytorium SVN jej najnowszej wersji, również należy poinformować wszystkich zainteresowanych, że modyfikacje zostały zakończone. Taka procedura ma na celu uniknięcie konfliktów, które mogłyby wystąpić, jeśli dwie osoby jednocześnie modyfikowałyby ten sam fragment biblioteki. Zapobiega to również przypadkowemu wykorzystaniu wersji biblioteki zawierającej błąd podczas jego poprawiania.
Tworzenie nowych kompilacji biblioteki i nowych wersji biblioteki powinno przebiegać według ustalonych zasad (opis: Sekcja 4.5.3). Ważne jest także, aby nie tworzyć nowych wersji biblioteki wtedy, kiedy nowa kompilacja byłaby zgodna z przyjętymi zasadami - ma to zapobiec tworzeniu dużej ilości zbędnych katalogów w drzewie programy.
Po stworzeniu nowej wersji biblioteki należy zadbać, aby w katalogu z nową wersją znajdował się pusty plik prog.log oraz plik lib.log zawierający jedynie wpis informujący o powstaniu nowej wersji biblioteki i ewentualnie o zmianach w niej wprowadzonych.
Przy dodawaniu nowych funkcji do biblioteki należy pamiętać, aby opatrzyć je klamrą dyrektyw:
#ifdef WANT_NAZWA_FUNKCJI ... #endifJeśli dana funkcja korzysta z innych funkcji bibliotecznych, to należy również pamiętać, aby na samym początku danego pliku biblioteki umieścić deklarację zależności między tymi funkcjami w postaci:
#ifdef WANT_NAZWA_FUNKCJI #define WANT_FUNKCJA_1 #define WANT_FUNKCJA_2 ... #define WANT_FUNKCJA_N #endif
Poprzedni | Spis treści | Następny |
Pliki logów | Początek rozdziału | Protokół komunikacyjny sterownika |